دوشنبه 3 تير 1398   14:30:18
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/5/18 پنجشنبه
نشست با معاونین فرماندار و بخشداران شهرستان های دنا و بویراحمد / بخشداران نماینده عالی حاکمیت در بخش ها هستند/ بخشداران از خدمات و برنامه های دولت دفاع کنند
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری، با بیان اینکه بخشداران صف اول خدمت رسانی به مردم هستند، اظهار داشت: لازم است بخشداران از برنامه های دولت دفاع کنند و به عنوان افرادی که بیشترین تماس را با مردم دارند خدمات دولت را بیان نمایند.
سیدعلی پرواز، در نشست با معاونین فرماندار و بخشداران شهرستان های بویراحمد و دنا ، همچنین دفاع از عملکرد استاندار به عنوان نماینده عالی حاکمیت در استان را وظیفه فرمانداران و بخشداران دانست و اظهار داشت: مدیری که از عملکرد دولت دفاع نمی کند و یا نسبت به بیان انتقادات سازنده سهل انگاری می کند استعفا دهد.
وی، با تأکید بر ضرورت رعایت سلسله مراتب اداری در انجام امور بخش، گفت: بخشداران امور اجرایی و اداری خود را از طریق ارتباط گیری با فرمانداران به انجام رسانند.
پرواز با بیان اینکه جمهوری اسلامی مبتنی بر مشارکت مردم است بر ضرورت زمینه سازی مشارکت فعالانه مردم در تصمیم گیری و نظارت تأکید کرد و گفت: بخشداران ارتباط مستمر با مردم داشته باشند و از مکانیسم ارتباط با مردم جهت سامان بخشی به امور بخش خود بیشترین استفاده را ببرند.
پرواز، با بیان اینکه عملکرد بخشداران و فرمانداران به صورت نامحسوس رصد و نظارت می شود افزود: همچنین از سوی دفتر سیاسی و انتخابات از این به بعد بازدیدهای مستمر و هدفمند از بخش ها و بخشداری ها انجام می شود و نتیجه این بازدیدها در ارزیابی مشخص می شود.
مدیرکل سیاسی و انتخابات بر ضرورت تعامل مستمر و ارتباط متقابل بخشداران با ائمه جمعه، دادگستری و نیروی انتظامی تأکید کرد و گفت: در این تعامل همیشه این موضوع که بخشداران نماینده عالی حاکمیت در بخش هستند می بایست مورد توجه باشد.
پرواز، گفت: بخشداران نسبت به رصد فعالیت های زود رس انتخاباتی در بخش ها و به ویژه در روستاها اقدام کنند و هر گونه تخلف در این زمینه از سوی مدیران، نمایندگان، موسسات و ... را گزارش نمایند.
وی، با بیان اینکه لازم است معاونین فرماندار، بخشداران و فرمانداران نسبت به اتفاقات بخش خود، آینده نگری داشته باشند، افزود: آینده نگری امور موجب می شود نسبت به پیشگیری اقدام مناسب صورت گیرد
وی، همچنین افزود: در مواردی که اتفاقاتی به صورت غافلگیرانه رخ می دهد وظیفه بخشداران و فرمانداران عملکرد و گزارش دهی سریع به دفتر سیاسی و انتخابات است به نحوی که گزارش اتفافاتی نظیر تجمع،اعتصاب و ...پیش از سایت های خبری به دست دفتر برسد و این ارایه گزارش یکی از نکات مثبت در ارزیابی عملکرد آنان است.
پرواز، بر ضرورت دفاع دولت در بخش ها از فعالیت های قانونمند و بانشاط دانشجویی تأکید کرد و گفت: دولت می بایست محیط امن برای فعالیت دانشجویی فراهم نماید.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استفاده از نظرات مخالف و موافق در مدیریت را لازم دانست و گفت: بخشداران و فرمانداران عملکرد مدیران را رصد نمایند و نسبت به تخریب دولت توسط مخالفان حساسیت داشته باشند.
وی، گفت: مدیران ادارات کل استانی هنگام عزل و نصب جدید می بایست با فرمانداران و بخشداران مشورت و رایزنی نمایند و بدون هماهنگی هیچ مدیری را عزل و نصب نکنند و دفتر سیاسی و انتخابات در این زمینه مصر و حامی بخشداران و فرمانداران است.
پرواز همچنین بر ضرورت بومی سازی نیروی کار کارگاه ها، کارخانجات و ... تأکید کرد و گفت: وظیفه بخشداران و فرمانداران است که نسبت به این موضوع پافشاری نمایند و نسبت به احقاق حق جوانان بخش و منطقه خود اقدام کنند.
گفتنی است در ابتدای این نشست بخشداران مسائل و مشکلات خود را در بخش بیان نمودند و همچنین در بخشی از جلسه به پرسش های مدیرکل سیاسی در مورد موارد متعدد پاسخ دادند .


 

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما